PROJEKT TAMIZA

Projekt Tamiza – w skrócie poszukiwania skarbów wykrywaczem metali w rzece.

Dnia 30.10.2019 wylatuje do Londynu i przez 30 dni zamierzam dzień w dzień przeszukiwać brzegi Tamizy wykrywaczem metalu i nie spocznę dopóki w moich łapkach nie będzie 2 rzymskich monet które zamierzam zarejestrować i przywieźć ze sobą do kraju.
Robię to bo po prostu chcę rzymską monetę na własność i dodatkowo chce pokazać jak absurdalne jest polskie prawo, jak bardzo dyskryminuje ono zwykłych polskich pasjonatów.
Jako obcokrajowiec mam większą swobodę w realizowaniu pasji za granicą niż w własnym kraju ! SKANDAL !

Wykrywacz którego używać będę do tego wyzwania to RUTUS ALTER 71
Możliwości które oferuję ten wykrywacz bardzo ułatwią mi realizację zadania, jeszcze mnie nie ma na brzegu Tamizy a już wyobrażam sobie jak ustawie ten detektor.
Jestem świadomy że dno tamizy usiane jest ekstremalną ilością żelaza i wszelkiego rodzaju śmieci dlatego możliwość ustawianie filtra gruntu dla kanału dynamicznego będzie bardzo pomocne. Dodatkowo zabieram ze sobą tylko 2 sondy obydwie koncentryczne aby dodatkowo wzmocnić możliwości separacji tego detektora.
Pierwszą sondą będzie moja ulubiona 23 cm sonda koncentryczna która mam nadzieje poradzi sobie świetnie w umiarkowanym śmietniku, a na ekstremalne odcinki zakładać będę 12 centymetrową snajperkę która nie raz pokazała jak mikroskopijne rzeczy jest w stanie wskazać.
Zastanawiam się nad wzięciem sitka i woderów aby wejść do wody ale stanowczo odradza mi tego Mariusz Ciepluch lokalny poszukiwacz który ostrzega mnie przed niebezpieczeństwami czającymi się w Tamizie.
Wciągający muł i szybko idąca woda niejednego człowieka pozbawiła życia.

Będę się starał zamieszczać zdjęcia i opisy tutaj na blogu podczas realizowania tego “wyzwania”